top of page
Okolí

Kolem penzionu vede turistická trasa směrem na Kvildu

(po žluté, cca 7 km, pohodová cesta lesem), odkud můžete vyrazit na okruh kolem Jezerní slaťi.

 

Doporučujeme také návštěvu nádherného rašeliništního jezírka Chalupská slať (po zelené, cca 4,5 km) a Borové Lady.

V zimě nedaleko penzionu najdete několik desítek kilometrů běžeckých tratí, tak neváhejte vyrazit například na Knížecí pláně, Zadov nebo zmíněnou Chalupskou slať. Poblíž je též lyžařský areál Nové Hutě.

DSCF9290upr_1.jpg
laura-college-K_Na5gCmh38-unsplash.jpg
Po stopách zvířat

Vydejte se prozkoumat život původních obytel šumavských lesů. 

Vlci na Srní

Naučná vlčí stezka a výběh o rozloze 3 hektary na vás čeká jihovýchodně od obce Srní. Vede tudy 300m dlouhá dřevěná lávka, vyvýšená 3–4m nad terénem, s pozorovacími přístřešky.  Více.

Soví voliéry v Borových Ladech

Navštivte největší soví voliéru v ČR. Spatřit zde můžete zástupce většiny šumavských sov. Více.

Jelení naučná stezka a rysí výběh u Kvildy

Poznejte krále Šumavy! Výběhem jelenů o rozloze 9 hektarů můžete projít díky naučnému okruhu s vývýšenými  pozorovacími místy. Cestou se seznámíte se stopami jelenovitých, prasete divokého a také s rysem Davidem. Více.

Šlápněte do pedálů
nebo plujte po vlnách

Na kole, na kole, na kole…

Příjemná projížďka na kole. To je cesta kolem Schwarzenberského plavebního kanálu. Byl postaven
ing.J. Rosenauerem a sloužit k přepravě a plavení dřeva
ze šumavských lesů. U kanálu můžete sledovat také mnohá technická díla např. tunel, vstupní portály, akvadukt nebo kapličku. Více.

Kapitáne, kam s tou lodí

Jako správní vodáci se můžete cítit při splouvání úseku mezi Soumarským mostem a Pěknou. Nechte se unášet na vlnách. Kromě historického mostu stojí za procházku také nedaleké Soumarské rašeliniště o ploše 84 hektarů.  Více.

DSCF9115upr2.jpg
DSCF7087.jpg
Panenská příroda

Cesta do minulosti

Chalupská slať vás zavede do období před mnoha tisíci lety. Začala vznikat už po skončení doby ledové. Nachází se severně od Borové Lady a chlubit se může naším největším rašelinovým jezírkem v ČR.  Rostou zde unikátní druhy rostlin. K jezírku, na kterém se tvoří plovoucí ostrůvky, vede přes rašeliniště krátká naučná stezka.

Lesní putování

Cítíte tu vůni mechu, lišejníků a smrků? Slyšíte zpívat lesní ptactvo a datla ťukat do stromů? To asi právě procházíte Boubínským pralesem. Je rezervací již od roku 1858 je to

2. nejstarší zachovaný prales v Čechách. Výchozím bodem pro túru pralesem je krásné jezírko. Na vrcholu Boubína pak stojí ve výšce 1 362 m.n.m. rozhledna, ze které vás čeká čarovný výhled po okolí.

DSCF9037upr.jpg
bottom of page